انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی استان تهران

مکاتبه با ترکیه برای تمدید قرارداد گازی انجام خواهد شد

مکاتبه با ترکیه برای تمدید قرارداد گازی انجام خواهد شد
147
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
admin

مکاتبه با ترکیه برای تمدید قرارداد گازی انجام خواهد شد حسن منتظرتربتی در گفت‌وگو ، درباره آخرین وضعیت تمدید قرارداد صادرات گاز به ترکیه اظهار داشت: قرارداد فعلی با ترکیه در جریان است و صادرات به این کشور انجام می‌شود و برای تمدید قرارداد هم مکاتباتی شده است.

وی تصریح کرد: خیلی از قراردادهای گازی ترکیه با دیگر کشورها در مراحل نهایی است که همگی بر یکدیگر تاثیرگذار است. در هر حال تصور می‌کنم باتوجه به اینکه قرار بر این است ما بخشی از گاز را در بورس عرضه کنیم، فضا برای توسعه قراردادها چه از طریق شرکت ملی گاز و وزارت نفت و چه شرکت‌های خصوصی باز است و در این خصوص بورس می‌تواند فضای خوبی برای آینده صادرات گاز باشد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: ترکیه تغییراتی در کار خود ایجاد کرده و به شکلی بخش خصوصی را وارد قراردادهای گازی کرده، در ایران هم ممکن است غیر از قراردادهای وزارت نفت بخش خصوصی هم بتواند قراردادهایی داشته باشد.

وی درباره صادرات گاز به افغانستان نیز خاطرنشان کرد: صادرات به این کشور هم در حال پیگیری است و بیشتر در بخش شرکت‌های منطقه‌ای و برای شهرهای نزدیک مرز دنبال می‌شود.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: شرایط صادرات به افغانستان به برقراری ارتباط و تضمین اولیه بین دولت‌ها بستگی دارد اما در هر حال تلاش می‌کنیم که از طریق شرکت‌های بخش خصوصی صادرات به این کشور را اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *