انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی استان تهران

گاز واحدهای تولیدی در شمال قطع شد

گاز واحدهای تولیدی در شمال قطع شد

گاز واحدهای تولیدی در شمال قطع شد واحدهای تولیدی سیمان و فولاد چندی است که شاهد قطع و اعمال محدویت مصرف گاز در مناطق شمالی کشور هستند.

اظهارات مطرح شده از سوی شرکت ملی گاز ایران در حالی است که به گفته سید عباس حسینی نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قطعی گاز واحدهای سیمانی از نیمه آبان شروع شد و در ابتدا امر واحدهای که در مناطق شمالی و شمال شرقی کشور قرار دارند، مشمول قطع گاز شدند که در حال حاضر شاهد قطع گاز این واحدها هستیم. در فاز دوم هم قطع گاز واحدهای تولیدی سیمانی مستقر در برخی دیگر از مناطق در دستور کار قرار گرفت که تا پایان ماه گاز این واحدها نیز قطع خواهد شد.

به گفته تولیدکنندگان سیمان برای تامین گاز در خوزستان و هرمزگان با مشکل مواجه نخواهیم شد، اما در سایر مناطق همانند مرکز شمال، شمال غرب و شمال شرق کشور در این خصوص به مشکل خواهیم خورد.

از سوی دیگر سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نیز در این خصوص می گوید: با توجه به ابلاغیه ای که از سوی شرکت ملی گاز ایران اعلام شده استارت اعمال محدودیت مصرف گاز واحدهای که در نیمه شمالی کشور قرار دارند زده شده و به مرور این محدودیت به سایر بخش ها نیز خواهد رسید.

به گفته دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد؛ در بخشنامه ای که به تعداد کثیری از واحدهای کانه های فولاد، گندله سازی، تولید آهن اسفنجی و فولادسازی صادر شده است، دستور اعمال محدودیت مصرف گاز (در حد کمتر از ۳ درصد دیماند) پیش بینی شده که این اقدام زنجیره تولید فولاد را با مشکل مواجه خواهد کرد.

سیاست قطع گاز صنایع همزمان با کاهش دمای هوا، افزایش مصرف و تامین نیازخانگی در ادامه سیاست قطع برق با همین دلیل در تابستان امسال زده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *