انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی به صنایع استان تهران

انجمن صنفی مشاوران و پیمانکاران گازرسانی استان تهران

توافق اتحادیه اروپا بر سر کاهش مصرف گاز

توافق اتحادیه اروپا بر سر کاهش مصرف گاز

نمایندگی جمهوری چک در اتحادیه اروپا اعلام کرد وزرای انرژی کشورهای اتحادیه اروپا، بر سر چارچوب کاهش مصرف گاز، به توافق سیاسی دست یافتند.

نمایندگی جمهوری چک که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را به عهده دارد، ساعاتی پیش با انتشار توییتی نوشت: مأموریتی غیرممکن نبود! پیش از زمستان پیش رو، وزرا بر سر کاهش مصرف گاز، به توافق سیاسی دست یافتند.

پیش از این خبرگزاری آلمان به نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر نقشه‌راهی اضطراری به توافق رسیدند تا برای کاهش وابستگی به سوخت و انرژی روسیه، به صورت داوطلبانه مصرف گاز خود را کاهش دهند و خود را برای وضعیت واردات صفر آماده کنند.

بنا بر گفته این منابع آگاه، در بخشی از این نقشه‌راه، کاهش داوطلبانه ۱۵ درصدی مصرف گاز طبیعی از آگوست ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳ قید شده است.

به نوشته رویترز در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی هم‌اکنون با کاهش عرضه گاز روسیه روبرو هستند، بروکسل از همه کشورهای عضو خواسته برای ذخیره‌سازی گاز برای فصل زمستان آمادگی داشته باشند، چون این نگرانی وجود دارد که روسیه در تلافی و مقابله با تحریم‌های غرب، عرضه گاز را به صورت کامل متوقف کند.

شرکت روسی «گازپروم» دیروز اعلام کرد از روز چهارشنبه عرضه گاز از خطوط «نورد استریم ۱» به آلمان را به یک پنجم کاهش می‌دهد. نورد استریم به مجموعه‌ای از خطوط لوله انتقال گاز طبیعی گفته می‌شود که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کنند. پیش از این رئیس عامل نورد استریم اعلام کرده بود به علت عملیات تعمیر و نگهداری از جمله آزمایش قطعات مکانیکی و سامانه‌های خودکار، جریان گاز در این خطوط گاز متوقف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *